Üyelik ve Kullanım Şartları

Aşağıda belirtilen şartları, kuralları ve yasal sorumlulukları içeren Kullanıcı Sözleşmesi’nin davines.com.tr kullanılmadan önce okunması tavsiye edilir.

Belirtilen şartların sizin için uygun olmaması halinde lütfen davines.com.tr sitesini kullanmayınız. Siteyi kullanarak ve kişisel bilgilerinizin yer alacağı formu doldurarak bu sayfada olan yazılı şartları kabul etmiş sayılırsınız.


1. Kullanım ve Güvenlik Kuralları
davines.com.tr tüm üyelerine açıktır. Site üzerinde verilen hizmetler aksi belirtilmedikçe ücretsizdir.

Aşağıdaki yazılı durumlarda, site yönetimi üyenin site kullanımını engelleyebilir ve aşağıdaki girişimlere karışan kişi veya kişilerin kanuni haklarını saklı tutar.

1.a. Yanlış, düzensiz, eksik ve yanıltıcı bilgiler, genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeler içeren ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarıyla ters düşen bilgilerin siteye kaydedilmesi,

1.b. Site içeriğinin izinsiz olarak kısmen veya tümüyle kopyalanması,

1.c. Sitenin güvenliğini tehdit edecek, sitenin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek faaliyetlerin yapılması, yapılmaya çalışılması ve bilgilerin alınması, silinmesi, değiştirilmesi,

1.ç. Kullanıcılara verilen ya da kendi belirledikleri kullanıcı adı, şifre gibi bilgilerin, kullanım haklarının, üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılmasından (bu bilgilerin kullanıcı dışındaki kişiler tarafından kullanılmasından) kaynaklanacak her türlü zarardan doğrudan kullanıcı sorumludur. Kullanıcı internet ortamında bir başkasına ait IP adresi, elektronik posta adresi, kullanıcı adı gibi kişisel bilgileri kullanamayacağı gibi diğer kullanıcıların özel bilgilerine de izinsiz olarak ulaşamaz veya bunları kullanamaz. Kullanıcı bu şekilde bir kullanımdan dolayı doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülüğü kabul etmiş sayılmaktadır.


2. İçerik Kullanımı
Site içerisinde yer alan tüm içerik, yazı ve görsellerin hakları davines.com.tr'ye aittir. Bu içeriklerin izinsiz olarak kısmen veya tümüyle kopyalanması durumunda kişi, hukuki ve cezai yükümlüğü kabul etmiş sayılmaktadır.


3. Sorumluluklar
3.a. davines.com.tr'yi ziyaret eden kullanıcıların bilgileri (ziyaret süresi, siteye giriş zamanı, görüntülenen sayfalar vb.) onlara daha iyi hizmet edebilmek amacı ile tarafımızdan görüntülenmektedir. Bu bilgiler gizlilik şartlarına bağlı kalınarak, içeriği genişletmek ve iyileştirmek amacı ile reklam gibi konularda işbirliği yaptığımız firmalarla paylaşılmaktadır. Buradaki amaç, sitenin kullanıcılarına sunduğu deneyimi ve davines.com.tr’yi geliştirmektir.

3.b. davines.com.tr kullanıcısı, kayıt için gerekli olan bölümleri doldurup elektronik posta adresini onayladıktan sonra işbu sözleşmede belirtilen şartlara uymak koşulu ile elektronik posta adresini ve şifresini girerek davines.com.tr sitesini kullanmaya başlayabilir.

3.c. Kullanıcı, davines.com.tr sitesi ve hizmetlerinden yararlanırken, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması, Borçlar Yasası ile ilgili kanun hükmünde kararnameler ve yasal düzenlemeler ile ilgili mevzuat hükümleri ile davines.com.tr'nin hizmetlerine ilişkin olarak yayımlayacağı her türlü duyuru ve bildirimlere uymayı kabul eder. Bu bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk kullanıcıya aittir.

3.ç. Kullanıcının işbu sözleşmede belirtilen yükümlülüklere veya davines.com.tr sitesinde bildirilen genel kurallara uymamasının tespiti halinde, Kullanıcının davines.com.tr'den yararlanması davines.com.tr tarafından süreli veya süresiz olarak engellenebilir ve/veya hesabı kapatılabilir.

3.d. Kullanıcı, diğer kullanıcıların ve ziyaretçilerin davines.com.tr'yi kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları ya da veri tabanlarını zorlayamaz veya kilitleyemez, hile girişimlerinde bulunamaz.  Bu durumların oluşması halinde kullanıcının üyeliğinin sonlandırılacağını ve durumdan doğabilecek her türlü hukuki, cezai sorumluluğu alacağını kabul eder.

3.e. Kullanıcı, davines.com.tr'den kopyalanmış veya yazıcı ile yazdırılmış hiçbir materyal üzerinden Telif Hakkı, Ticari Marka ve her türlü Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamı notlarını silemez veya çıkartamaz.

3.f. Üyelik iptali ve hesap silme işlemi, kullanıcı tarafından davines.com.tr üzerinden yapılabilir. Üyeliğini bitiren kullanıcının siteye giriş yetkisi iptal edilecektir. Üyeliğini iptal eden kişi bu işlemin geri dönüşü olmadığını kabul eder.

3.g. Site kullanıcılarının birbirleri ya da üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kişilerin sorumluluğundadır.

3.ğ. Sitenin belirli yerlerinde o bölüme özel farklı kurallar ve yükümlülükler belirtilebilir, bu bölümleri kullanan kişi ve kuruluşlar peşinen belirtilen bu kuralları kabul etmiş sayılır.

3.h. Kullanıcılarımızın kişisel bilgilerini ve gizliliklerini korumak için aldığımız önlemler ve bu konudaki genel politikamızı okumak için, lütfen “Gizlilik Politikası” bölümünü okuyunuz.

3.ı Kullanıcı site üzerinden yapacağı alışverişlerde kullanacağı ödeme bilgilerinin (kredi kartı, GSM numarası bilgileri vb.) doğru olduğunu, bunlardan kaynaklanan hukuki ve cezai sorumlulukların kendisine ait olduğunu kabul ve taahhüt eder.4. Tebligat Adresleri

4.a. davines.com.tr sitesi kullanıcılarından direkt olarak posta adresleri istenmemektedir. Ancak kullanıcının davines.com.tr'ye bildirdiği elektronik posta adresi, bu sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal adresin isteneceği elektronik posta olarak kabul edilir.

4.b. Taraflar, mevcut elektronik postalarındaki değişiklikleri yazılı olarak diğer tarafa 3 gün içerisinde bildirmedikçe, eski elektronik postalara yapılacak isteklerin geçerli olacağını ve kendilerine yapılmış sayılacağını kabul ederler.

4.c. davines.com.tr'nin kullanıcının kayıtlı elektronik posta adresini kullanarak yapacağı her türlü bildirimin, elektronik postanın davines.com.tr tarafından yollanmasından 1 gün sonra kullanıcıya ulaştığı kabul edilecektir. Kullanıcı, bu katılım sözleşmesinde yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını beyan, kabul ve taahhüt eder.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.